Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

blacha
Dom

Blacha kwasówka i nierdzewka – zastosowania i właściwości

Technologia z każdym rokiem udostępnia nam coraz więcej możliwości. Przekłada się to nie tylko na rozwój branż związanych z IT czy ruchomościami, ale i budownictwem – czego najlepszym przykładem są innowacyjne obiekty ze stalowej blachy.

Stalowa blacha kwasówka to jeden z najbardziej uniwersalnych i wielozadaniowych wyrobów metalowych, który wykorzystywany jest zarówno do zastosowań prywatnych, jak i przemysłowych.

Zastosowania blachy nierdzewki i kwasówki

Jeszcze do niedawna stalowe nieruchomości kojarzone były z halami przemysłowymi, magazynami lub garażami. Na szczęście technologia produkcji i wiedza na temat budownictwa została na przestrzeni ostatnich lat tak rozbudowana, że stalowe blachy wykorzystywane są obecnie do budowy dużych oddziałów firmowych i biurowców. Przystosowanie tego typu konstrukcji do warunków otoczenia i wieloletniej eksploatacji jest przede wszystkim szybkie, proste i sprawdzone pod kątem żywotności – zwłaszcza jeśli projekt realizowany jest przez doświadczonych architektów, a same materiały pochodzą od renomowanych dostawców.

Blacha ze stali kwasoodpornej może też brać udział przy produkcji innych komponentów funkcjonalnych. Na liście znaleźć można m.in. różnego rodzaju poręcze, balustrady, wykończenia itp.

Blacha kwasówki i nierdzewka – poznaj podstawowe różnice

Chociaż zastosowania takich rozwiązań jak blacha kwasówka i nierdzewka są do siebie bardzo zbliżone, wykazują one nieco inne właściwości. Blachy nierdzewne produkowane są z wykorzystaniem kilkunastu procent dodatku chromu. To on odpowiada za to, że stal staje się odporna na proces korodowania i z powodzeniem może być wykorzystywana w miejscach stosunkowo wilgotnych, a oddziaływanie warunków atmosferycznych nie stanowi dla niej zagrożenia. Co ciekawe, blacha doskonale radzi sobie także z działaniem rozcieńczonych roztworów kwasowych i zasadowych.

Natomiast blacha kwasówka jest jeszcze skuteczniejsze w walce z czynnikami kwasowymi. Nie reaguje ona z substancjami o charakterze kwaśnym o mocy mniejszej niż kwas siarkowy – co jest naprawdę niezwykle imponującym efektem przemyślanego składu samego materiału. Oczywiście sama obróbka również nieco różni się od innych tego typu rozwiązań. Po spawania należy gotowy element poddać obróbce cieplnej.

Zastanawiasz się nad tym, gdzie szukać satysfakcjonującej oferty? Wysokiej jakości blacha kwasówka dostępna jest m.in. w ofercie hurtowni Ulamex, która z kolei cieszy się naprawdę dużym uznaniem kontrahentów. Warto więc dołączyć do tego grona – zwłaszcza gdy zależy Ci na kompleksowości usług.