Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

Co zrobić kiedy komputer się zawiesza
Komputery i technologie

Co zrobić kiedy komputer się zawiesza

Komputer we współczesnych czasach musi działać szybko, odtwarzać pliki w sekundę, stronę internetową tak szybko, że nie widzimy momentu jej otwierania to dzisiaj coś, co jest oczywiste i każdy by tego chciał. Jednak sprzęty są dość zawodne, ale to nie zawsze jest wina samego sprzętu, ale też oprogramowania. Komputer nam czasami się zawiesza. Wejdziemy na jakąś stronę, otworzymy folder z wieloma plikami, otworzymy wysokiej jakości film czy zdjęcie. To się zdarza. Co zrobić kiedy komputer się zawiesza?

Co zrobić kiedy komputer się zawiesza?

Co zrobić kiedy komputer się zawieszaJednym ze sposobów na ponowne wprawienie komputera w ruch jest zresetowanie go. Ponowne uruchomienie komputera to pierwszy krok do naprawienia zawieszonego urządzenia. Jednak co zrobić kiedy komputer się zawiesza coraz częściej?Resetowanie prawdopodobnie pomoże, ale tylko na chwilę. Problem leży głębiej. Jeśli używamy komputera to trzeba o niego dbać nie tylko od zewnętrznej strony, ale też wewnętrznej. Komputery są często przeciążone, bo mają zapełnione dyski różnymi, niepotrzebnymi plikami. Są one często niepotrzebne, pojawiają się one wraz z instalowaniem różnego rodzaju oprogramowania. Jeśli mamy możliwość to warto co jakiś czas czyścić swoje dyski z niepotrzebnych danych. Jeśli mamy dużo zdjęć, filmów czy innych plików to warto trzymać je w chmurze czy na dyskach zewnętrznych. Warto zachować chociaż trochę wolnej pamięci na dyskach, a nie zapychać je do ostatniego kilobajta.

Skorzystajmy z usług serwisu komputerowego

Jeśli sami nie potrafimy wyczyścić danych z komputera to warto skorzystać z usług serwisów komputerowych.
Problem z zawieszaniem komputera może wynikać z tego, że być może mamy wirusy na komputerze. To już jest poważniejszy problem niż zbyt wiele danych w komputerze. Takiego typu zainfekowanie komputera jest poważną sprawą. Warto wtedy zlecić usunięcie tego typu wirusów, a następnie skonsultować się w sprawie zainstalowania nowego antywirusa.

Programy do czyszczenia komputera

Na rynku jest sporo programów czyszczących komputer, które skanują wszystkie dyski i usuwają to, co jest zbędne.
Jeśli nadal szukamy tego, co zrobić kiedy komputer się zawiesza możemy spróbować otworzyć Menedźer zadań i spróbować zamknąć trwające procesy. Być może otwarte programy zawieszają nasz komputer, albo procesy w tle. Jeśli problemy z zawieszaniem komputera powtarzają się to warto zgłosić się do serwisu, który sprawdzi czy przypadkiem nie mamy problemów z dyskami, zasilaczem lub z kartą graficzną czy procesorem. Problem z zawieszaniem komputera może być jednorazowy, ale może też powtarzać się. Warto zwrócić uwagę na to czy problem jest jednorazowy. Jeśli powtarza się to nie warto czekać na sytuację, kiedy nie będzie można z niego korzystać. Warto od razu zareagować i wysłać komputer do serwisu lub samemu w jakiś sposób zaradzić. Nie zawsze reset komputera pomoże, może na chwilę.