Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś

Jak wpłacić pieniądze na konto PKO?

27 maja 2022


„Jak wpłacić pieniądze na konto PKO?” to pytanie, które zadaje sobie wielu posiadaczy konta w tym banku. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać z najlepszymi sposobami.

Wpłata w oddziale

Wśród najpewniejszych sposobów na wpłatę pieniędzy na konto w PKO można wskazać dokonanie wpłaty w jednym z oddziałów banku. W obecnych czasach placówki banku PKO są dość liczne w wielu miastach i mniejszych miejscowościach, dlatego nie powinno być problemu z ich znalezieniem. Zazwyczaj wpłata gotówki w oddziale banku jest dodatkowo płatna, jednak w niektórych przypadkach klient może być zwolniony z tej opłaty.

Wpłata we wpłatomacie

Kolejnym bardzo dobrym sposobem na wpłatę gotówki na konto bankowe jest wpłata we wpłatomacie. Takie urządzenia można spotkać w bardzo wielu miejscach i ich główną zaletą jest fakt, iż działają przez całą dobę. Jest to bardzo szybkie rozwiązanie, jednak wymagane jest do niego posiadanie karty płatniczej banku, dzięki której możliwe będzie zrealizowanie transakcji. Oprócz tego do wpłatomatu można wkładać jedynie banknoty, które nie są w żaden sposób uszkodzone lub pogniecione.

Wpłata we wpłatomacie innego banku

Możliwe jest dokonanie wpłaty również we wpłatomacie innego banku, niekonieczne tego, w którym posiada się konto. Jednak takie rozwiązanie najczęściej wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, ponieważ właściciel obcego bankomatu pobierze stosowną prowizję. Jedynie wpłaty w bankomatach danej sieci są darmowe dla użytkowników, dlatego, jeśli ma się taką możliwość to warto je wybierać.

Wpłata bez karty

Niektóre osoby pragną wpłacić pieniądze na konto bankowe, jednak nie posiadają do niego wydanej karty. W tym przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z technologii blik, która obejmuje wpisanie specjalnego kodu we wpłatomacie. Dzięki niemu możliwe będzie dokonanie stosownej wpłaty oraz jej odpowiednie potwierdzenie. Jednak bardzo często do korzystania z blika niezbędna jest zainstalowana aplikacja danego banku, dlatego warto ją wcześniej przygotować.

Wpłata na poczcie

Wpłatę na konto bankowe można również zrealizować na poczcie poprzez przekaz pocztowy. Jednak takie rozwiązanie nie jest ani tanie, ani szybkie. Wpłata pieniędzy na konto przekazem pocztowym zazwyczaj trwa nawet kilka dni oraz pobierana jest za nią opłata. Takie rozwiązanie sprawdzi się wśród osób, które nie mają konta bankowego i nie mogą robić z niego przelewów. Z przekazu pocztowego można również korzystać w sytuacji, gdy inne metody nie mogą być z różnych przyczyn zrealizowane.

Wpłata przekazem natychmiastowym

Wpłata pieniędzy na konto może być także wykonana z wykorzystaniem tak zwanego przekazu natychmiastowego, który można znaleźć w ofercie bardzo wielu firm prywatnych. Takie rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku transakcji zagranicznych. Firmy prywatne realizują przekazy szybciej niż poczta, dlatego, jeśli istnieje taka możliwość to warto skorzystać z ich usług. Jednak koszt opłaty za wykonanie przelewu nie jest niski, a kwota prowizji w dużej mierze zależna jest od wysokości realizowanego przelewu. Na stronie kredytoszukacz.pl znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Wpłata w sklepie

Wpłatę na konto bankowe można także wykonać w sklepie, który udostępnia taką funkcjonalność. W tym przypadku po zakończeniu zakupów należy poinformować kasjera o chęci wpłacenia dodatkowej gotówki na konto bankowe. Niezbędne jest posiadanie karty debetowej. Obowiązuje również pewien dzienny limit tego rodzaju transakcji, do którego należy się dostosować, wpłacając gotówkę. Najczęściej jest to pięćset złotych na całą dobę.

Redakcja Fachowcy360

Redakcja Fachowcy 360 to zespół wybitnych ekspertów z różnych dziedzin, z pasją do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nasza redakcja składa się z profesjonalistów o wieloletnim doświadczeniu w obszarach zdrowia, projektowania wnętrz, motoryzacji, biznesu, rozrywki i technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

najważniejsze zadania agencji celnych
Paczka do Holandii najtaniej? Poznaj możliwości brokera kurierskiego
Czy warto reklamować się

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czy warto reklamować się