Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

paczka do Holandii
Motoryzacja

Przesyłka do Holandii

Paczka do Holandii może być wysłana za pomocą kuriera. W internecie można znaleźć wiele firm kurierskich, które organizują przesyłki na terenie całej Europy.

Prosta wyceniarka przesyłek do Holandii jest dostępna pod tym adresem: https://allekurier.pl/przesylki-zagraniczne/paczki-do-holandii

Przesyłki międzynarodowe

Oczywiście niezawodnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług tradycyjnej poczty, jednak w takiej sytuacji koszty będą wysokie, a czas również może być dłuższy. Ciekawą alternatywą jest także przekazanie paczki do przewoźnika, który odbywa kurs na trasie Polska – Holandia. Jest to zdecydowanie najszybsze rozwiązanie, ponieważ paczka może trafić do odbiorcy jeszcze tego samego dnia. Jednak wadą takiego rozwiązania jest fakt, że przewoźnicy nigdy nie mają ustalonych wcześniej cen takiej usługi, dlatego nie wiadomo czego można się spodziewać. Warto również pamiętać, że nie zawsze przewoźnik może zastać adresata pod danym adresem i wtedy rodzi się problem. W takiej sytuacji muszą oni wrócić z przesyłką, a usługa nie zostanie zrealizowana. Obecnie funkcjonuje wiele firm, które skupiają się wyłącznie na dostarczaniu paczek za granicę. Mają oni swoich prywatnych kurierów, którzy działają sprawnie. Wystarczy założyć konto na jednym z takich serwisów, a następnie nadać paczkę do Holandii. Rejestracja z reguły jest całkowicie darmowa, a jeżeli coś wydaje się wątpliwe to zawsze można poczytać opinie na temat danej firmy w internecie. Po wpisaniu danych odbiorcy i nadawcy należy określić wymiary oraz wagę przesyłki. Jednocześnie dowiesz się od razu jaki będzie koszt wysłania paczki.

Cena paczki do Holandii

Warto mieć na uwadze, że paczki do Holandii z reguły kosztują niewiele więcej niż te wysyłane do Niemiec. Zazwyczaj jest to kilka złotych różnicy, ale na ostateczną cenę mają wpływ różne czynniki. Przede wszystkim ważny jest rodzaj przesyłki. Wysyłka paczki jest zdecydowanie droższa od przesyłki listowej i trzeba to wziąć pod uwagę. Wpływ na cenę ma także waga oraz gabaryty, jednak nawet w przypadku tej samej wagi cena nie zawsze musi być identyczna. Niektóre paczki są lekkie, ale nie nadają się do sortowania automatycznego. W takiej sytuacji traktowane są jako przesyłki niestandardowe, które trzeba sortować ręcznie. Taka usługa oczywiście kosztuje więcej i także trzeba o tym pamiętać. Jeżeli zawartość jest cenna to warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które musimy opłacić. Warto dodać, że klienci nie mają wpływu na ostateczny cennik, który jest ustalony w konkretnej firmie kurierskiej. Czasami trzeba jednak pokombinować, żeby zmniejszyć koszty. Dobrym rozwiązaniem jest na przykład rozkręcenie przedmiotu, ponieważ w ten sposób szybko można zmienić jego rozmiar.