Home Biznes i finanse Szelki do prac na wysokościach gwarancją bezpieczeństwa

Szelki do prac na wysokościach gwarancją bezpieczeństwa

by Redakcja Fachowcy360

Odpowiedni sprzęt może uchronić pracownika przed niebezpiecznym wypadkiem. Szelki do prac na wysokościach mają zastosowanie w przemyśle, stolarce, elektryce, na budowie oraz w konserwacji urządzeń. Mogą asekurować robotnika pracującego przy słupie wysokiego napięcia, na rusztowaniu lub w innym miejscu wymagającym pracy na wysokości kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu metrów nad ziemią.

Uprząż robotnicza powinna być specjalnie zaprojektowana, by chronić przed upadkiem i maksymalnie zmniejszyć ryzyko związane z przebywaniem na wysokościach i wykonywaniem takich prac. Zestawy bezpieczeństwa są dostępne w różnych wariantach – tak, aby każda branża mogła zaopatrzyć się w adekwatny sprzęt.

Zestaw asekuracyjny do prac na rusztowaniach

Linki i szelki do prac na wysokościach to tylko część oprzyrządowania. Zestaw asekuracyjny obejmuje szelki, amortyzator bezpieczeństwa, linkę i zatrzaśniki stalowe, zwykle zapakowane w worek lub skrzynkę transportową, umożliwiającą łatwe i zorganizowane przenoszenie sprzętu. Dostępne są też zestawy z urządzeniem samozaciskowym z mikroamortyzatorem.

Szelki do prac na wysokościach, takie jak https://efektbhp.pl/pol_m_OCHRONA-PRZED-UPADKIEM_SZELKI-BEZPIECZENSTWA-160.html mogą być wyposażone w tylni punkt zaczepowy (klamrę zaczepową) lub zarówno tylni jak i przedni. Pasy udowe, barkowe i piersiowe powinny być regulowane, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa w efektywnej asekuracji. Szelki są też dopasowywane według rozmiarów, więc każdy pracownik może być indywidualnie chroniony.

Zestaw asekuracyjny do prac na dachu stromym

Do pracy na dachu stosuje się dodatkowe udogodnienia i usprawnienia. Zaczepy linkowe i urządzenia, które ułatwiają nadawanie pozycji przy pracy, dbają o bezpieczeństwo w wyjątkowych warunkach. Takie sprzęty umożliwiają robotnikowi pracę w podparciu i jeszcze lepiej chronią przed upadkiem z wysokości.

Wybór szelek do prac na wysokościach

Warto postawić na producenta, który spełnia wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Okres żywotności produktu powinien być co najmniej kilkuletni i obejmować zakup gwarancją. Takie szelki mają być przeznaczone do intensywnego użytkowania roboczego i zapewniać najwyższą ochronę. Istotna jest technika wykonania, łatwość użytkowania (np. odpisania i zapinania dodatkowych elementów) oraz antykorozyjny system stali, z której wykonano metalowe części sprzętu. Warto sprawdzić, czy produkt był poddawany testom obciążającym. Można również zasięgnąć pomocy u doświadczonych firm, które od wielu lat zajmują się pracą wysokościową – taka pomoc przy wyborze szelek do prac na wysokościach może okazać się nieoceniona.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz