Home Dom i wnętrze Prysznic czy wanna

Prysznic czy wanna

by Redakcja Fachowcy360

Łazienka to domowa strefa relaksu, powinna więc być zaprojektowana tak, aby poza spełnianiem swoich podstawowych funkcji była również miejscem sprzyjającym odpoczynkowi. Poza doborem odpowiedniej kolorystyki i stylu wnętrza, równie ważny jest wybór odpowiednich urządzeń. Planując wyposażenie łazienki, z pewnością staniemy przed wyborem: prysznic czy wanna? To zasadnicze pytanie, a odpowiedź na nie przesądzi o charakterze naszej przestrzeni kąpielowej.

Prysznic czy wanna

Prysznic czy wannaZwolennicy długich, odprężających kąpieli z pewnością nie dopuszczają możliwości zastąpienia wanny prysznicem. Istotnie, wanna daje możliwość korzystania z kąpieli z zastosowaniem szerokiej palety kosmetyków – płynów do kąpieli czy olejków eterycznych. Co daje możliwość przyjemnego relaksu po ciężkim dniu w pracy. Warto również zwrócić uwagę, że wanna będzie szczególnie przydatna również w przypadku obecności w domu małych dzieci. O wiele wygodniej zorganizować kąpiel niemowlęcia, korzystając z wanny. Kabina prysznicowa zdecydowanie to utrudni.

Prysznic ma jednak również wiele zalet. Przede wszystkim – pozwala zadbać o środowisko, gdyż z reguły kąpiele pod prysznicem są krótsze, a co za tym idzie, ograniczają zużycie wody. Kabina prysznicowa będzie również lepszą propozycją dla osób żyjących w pośpiechu – kąpiel pod prysznicem zajmie kilka minut, podczas gdy samo napełnianie wanny pochłonie znacznie więcej czasu. Co więcej, trudno oprzeć się komfortowi wanny i wykonać kilkuminutową kąpiel.

A może wanna i prysznic?

Warto zauważyć, że branża kosmetyczna oferuje również wiele ciekawych kosmetyków do wykorzystania pod prysznicem. Choć nie skorzystamy z relaksu w pianie, to jednak wybór kosmetyków pod prysznic jest tak duży, że z pewnością pozwoli uprzyjemnić każdą kąpiel.

Jeśli dysponujemy tylko jedną łazienką, należy dobrze przemyśleć potrzeby i zastanowić się, czego oczekujemy od tego pomieszczenia. Jest to kluczowe, by właściwie wyposażyć łazienkę i móc w pełni korzystać z jej funkcji.
W komfortowej sytuacji będą natomiast osoby, które posiadają dwie łazienki lub też jedną na tyle dużą, by zmieścić obydwa urządzenia. Takie rozwiązanie idealnie spełni oczekiwania wszystkich domowników – pozwoli na szybką kąpiel pod prysznicem w ciągu tygodnia, ale zapewni też możliwość relaksu w sobotni wieczór. Umożliwi wygodną kąpiel małych dzieci, ale też pozwoli wziąć orzeźwiający chłodny prysznic w upalny, letni dzień.

Pozostaje jeszcze jedna propozycja dla osób, które nie dysponują dużą przestrzenią łazienkową, ale chcą korzystać z obydwu rozwiązań kąpielowych. Taką możliwość daje wanna z bocznym panelem prysznicowym, która pozwoli dostosować sposób kąpieli do naszych chęci i czasu, jakim dysponujemy. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób.
Warto więc pamiętać, że powierzchnia łazienki nie musi być ograniczeniem – liczą się tylko nasze oczekiwania i wizja idealnej przestrzeni kąpielowej.

0 comment

Zobacz także

Zostaw komentarz