Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

Dom i wnętrze

Prysznic czy wanna

Łazienka to domowa strefa relaksu, powinna więc być zaprojektowana tak, aby poza spełnianiem swoich podstawowych funkcji była również miejscem sprzyjającym odpoczynkowi. Poza doborem odpowiedniej kolorystyki i stylu wnętrza, równie ważny jest wybór odpowiednich urządzeń. Planując wyposażenie łazienki, z pewnością staniemy przed wyborem: prysznic czy wanna? To zasadnicze pytanie, a odpowiedź na nie przesądzi o charakterze naszej przestrzeni kąpielowej.

Prysznic czy wanna

Prysznic czy wannaZwolennicy długich, odprężających kąpieli z pewnością nie dopuszczają możliwości zastąpienia wanny prysznicem. Istotnie, wanna daje możliwość korzystania z kąpieli z zastosowaniem szerokiej palety kosmetyków – płynów do kąpieli czy olejków eterycznych. Co daje możliwość przyjemnego relaksu po ciężkim dniu w pracy. Warto również zwrócić uwagę, że wanna będzie szczególnie przydatna również w przypadku obecności w domu małych dzieci. O wiele wygodniej zorganizować kąpiel niemowlęcia, korzystając z wanny. Kabina prysznicowa zdecydowanie to utrudni.

Prysznic ma jednak również wiele zalet. Przede wszystkim – pozwala zadbać o środowisko, gdyż z reguły kąpiele pod prysznicem są krótsze, a co za tym idzie, ograniczają zużycie wody. Kabina prysznicowa będzie również lepszą propozycją dla osób żyjących w pośpiechu – kąpiel pod prysznicem zajmie kilka minut, podczas gdy samo napełnianie wanny pochłonie znacznie więcej czasu. Co więcej, trudno oprzeć się komfortowi wanny i wykonać kilkuminutową kąpiel.

A może wanna i prysznic?

Warto zauważyć, że branża kosmetyczna oferuje również wiele ciekawych kosmetyków do wykorzystania pod prysznicem. Choć nie skorzystamy z relaksu w pianie, to jednak wybór kosmetyków pod prysznic jest tak duży, że z pewnością pozwoli uprzyjemnić każdą kąpiel.

Jeśli dysponujemy tylko jedną łazienką, należy dobrze przemyśleć potrzeby i zastanowić się, czego oczekujemy od tego pomieszczenia. Jest to kluczowe, by właściwie wyposażyć łazienkę i móc w pełni korzystać z jej funkcji.
W komfortowej sytuacji będą natomiast osoby, które posiadają dwie łazienki lub też jedną na tyle dużą, by zmieścić obydwa urządzenia. Takie rozwiązanie idealnie spełni oczekiwania wszystkich domowników – pozwoli na szybką kąpiel pod prysznicem w ciągu tygodnia, ale zapewni też możliwość relaksu w sobotni wieczór. Umożliwi wygodną kąpiel małych dzieci, ale też pozwoli wziąć orzeźwiający chłodny prysznic w upalny, letni dzień.

Pozostaje jeszcze jedna propozycja dla osób, które nie dysponują dużą przestrzenią łazienkową, ale chcą korzystać z obydwu rozwiązań kąpielowych. Taką możliwość daje wanna z bocznym panelem prysznicowym, która pozwoli dostosować sposób kąpieli do naszych chęci i czasu, jakim dysponujemy. Na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób.
Warto więc pamiętać, że powierzchnia łazienki nie musi być ograniczeniem – liczą się tylko nasze oczekiwania i wizja idealnej przestrzeni kąpielowej.