Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś

Puszcza Kampinoska – atrakcje turystyczne

28 maja 2019


Krajobraz Polski jest niezwykle zróżnicowany, a turystyka piesza oraz rowerowa może dostarczyć wielu pozytywnych wyrażeń. Natura i przyroda naszego kraju zachwyca i czaruje miłośników wypoczynku na świeżym powietrzu. Podróże i spacery po narodowych parkach, które oferują naturalność przyrody, przepiękną roślinność oraz obecność ciekawych gatunków zwierząt, stają się zainteresowaniem coraz większej części społeczeństwa. Jednym z często odwiedzanych kierunków jest Puszcza Kampinoska oraz jej okolice. Jakie atrakcje turystyczne widoczne są w Puszczy Kampinoskiej? Jak wypaczać i zrelaksować się na jej terenie? Co warto wiedzieć o tym Parku Narodowym?

Puszcza Kampinoska – atrakcje turystyczne

Puszcza Kampinoska - atrakcje turystycznePuszcza Kampinoska to kompleks leśny, umiejscowiony w centralnej części kraju, który jest częścią obszaru Kampinoskiego Parku Narodowego, którego krajobraz charakteryzuje się równoleżnikowym układem pasowym. Obszar puszczy posiada wiele zróżnicowanych szlaków turystycznych, dostosowanych do umiejętności oraz możliwości każdego turysty. Szlaki te pozwalają na zwiedzanie najładniejszych terenów parku, a turyście mają do wyboru trasy piesze lub specjalnie wytyczone szlaki rowerowe.

Kampinoski Park Narodowy posiada wiele atrakcji turystycznych, związanych z ukształtowaniem terenu, jak również różnorodnością i atrakcyjnością poszczególnych gatunków drzew, roślin i zwierząt.
Najbardziej zdumiewającą atrakcją jest rozciągający się krajobraz, który ukazuje kontrast wydm i bagien, wzbogaconych o zróżnicowaną i bogata szatę roślinną.

Zabytkowe drzewa

Warte uwagi są również niesamowite, zabytkowe drzewa, które w znacznej większości są pomnikami przyrody. Niektóre z nich posiadają indywidualne nazwy związane z wydarzeniami historycznymi lub znanymi osobistościami. Wśród najbardziej znanych znajdują się: Dąb Kabendzy, Sosna Powstańców, Brochów, Granica, Kiełpin i inne.
Na terenach Parku – w Brochowie, znajduje się jedna z najbardziej niezwykłych budowli sakralnych w Polsce – kościół obrony. Katedra ta posiada wielkie, okrągłe wieże obronne, a jego wnętrze posiada barwny, ozdobny sufit. Ciekawostką jest fakt zaślubin rodziców Chopina oraz chrzest kompozytora w tym kościele.

Park rozrywki

Okolice Puszczy Kampinoskiej oferują wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, które umila pobyt i pozwolą spędzić ciekawy i aktywny czas. Otulina puszczy oferuje linie kolejki wąskotorowej, która kursuje w głąb puszczy. Na terenie paku znajduje się również bardzo dobrze przygotowany park linowy z wieloma trasami o różnorodnym stopniu trudności i długości. Park rozrywki, którego częścią są trasy linowe, udostępnia najmłodszym turystom, możliwość zabawy na dmuchanych atrakcjach oraz inne wodne zabawy.
W bliskich okolicach puszczy znajduje się wiele baz noclegowych, które oferują spokój, relaks oraz odprężenie w dobrze przygotowanych ośrodkach agroturystycznych.

Redakcja Fachowcy360

Redakcja Fachowcy 360 to zespół wybitnych ekspertów z różnych dziedzin, z pasją do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nasza redakcja składa się z profesjonalistów o wieloletnim doświadczeniu w obszarach zdrowia, projektowania wnętrz, motoryzacji, biznesu, rozrywki i technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

ciekawe miejsca w polsce

Ciekawe miejsca w Polsce

26 czerwca 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?