Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

Dom

A może biała podłoga?

Biel nigdy nie wychodzi z mody i nigdy nie jest nudna. Podczas budowy domu lub remontu naszą głowę zaprzatają myśli jaki kolor podłogi wybrać. A może biel? Czy biała podłoga to dobry wybór.

Przejrzyste wnętrze

Biała podłoga nadaje wnętrzu lekkości, mimo tego że kojarzy nam się z surowym skandynawski wnętrzem, biel odpręża, uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa. Wnętrze staje się przestronne, bardziej uporządkowane i eleganckie.

Biała podłoga może zostać wykonana z desek podłogowych pomalowanych białą farbą lub z gresu szkliwowego lub białych paneli laminowanych. Można również wybrać żywicę epoksydową, która jest trwała i odporna na wilgoć oraz wytrzymała mechanicznie. To już zależy od nas z jakiego materiału zrobimy swoją wymarzoną podłogę.

Więcej sprzątania?

Większość obawia się, że biała podłoga wymaga większego nakładu sprzątania. To prawda, widać na niej kurz i brud bardziej niż na podłogach ciemniejszych, jednak dla osób lubiących porządek nie będzie to stanowiło problemu. Wystarczy raz na dwa dni porządnie odkurzyć i umyć podłogę a będzie lśnić czystością.

Nie zapominajmy o tym, że biel jest uniwersalnym kolorem i można ją dowolnie łączyć z różnymi kolorami ścian. Idealnie współgra z pastelowymi kolorami, a nawet czernią.

Biel jak żaden inny kolor odbija światło i rozjaśnia wnętrza z podczas długiej ciemnej zimy to naprawdę wielka zaleta. Jeśli obawiamy się, że biała podłoga w całym domu utrudni nam życie, zróbmy ją na początek jedynie w salonie czy sypialni. Nie bójmy się zmian i odważnych decyzji. Więc jeśli chcesz coś zmienić, nie zwlekaj. Biała podłoga nie przysporzy ci zmartwień.

Odnawialni.pl