Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

Dom i wnętrze

Jak urządzić aneks kuchenny w małym mieszkaniu?

Małe mieszkanie to wiele wyzwań – szczególnie dla tych, którzy chcą sobie zapewnić komfort i wygodę. Co zrobić, by w mieszkaniu o niewielkich rozmiarach cieszyć się pięknym i praktycznie urządzonym aneksem kuchennym?

Idealne w małym mieszkaniu

Aneks kuchenny, połączony z pokojem, to idealne rozwiązanie do małego mieszkania. Można dzięki temu zaoszczędzić sporo miejsca i uniknąć problemów związanych z przyrządzaniem posiłków w klaustrofobicznej i ciemnej kuchni. Mała kuchnia lub aneks kuchenny wymaga też umiejętnego wykorzystywania różnych sztuczek, dzięki którym pomieszczenie to będzie sprawiało wrażenie większego.

Jak osiągnąć taki efekt?

Poprzez sięganie po jasne barwy i dodatki. Warto też skorzystać z takich rozwiązań, jak podwieszane sufity oraz nowoczesne oświetlenie, dzięki któremu można zapewnić sobie i piękny wygląd w pomieszczeniu, i komfort związany z nieograniczonym dostępem do odpowiedniej ilości światła. Warto też pamiętać, że im mniejsza kuchnia, tym ważniejsza staje się umiejętność dobierania mebli i dodatków w taki sposób, by pomieszczenie to było i wygodne, i praktyczne. Urządzając małą kuchnię lub aneks kuchenny, warto wykorzystać takie rozwiązania, jak meble na wymiar. Daje to wiele możliwości aranżacyjnych, a przede wszystkim pozwala maksymalnie wykorzystać każdy skrawek wolnej powierzchni.

Zobacz więcej na: polishpavilion.pl