Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

PIT online
Biznes

Jak wypełnić deklarację podatkowa online?

Czy wiesz już jak rozliczysz swój PIT za 2019 rok? Jeśli nie, to mamy dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Zrób to online! Twój e-pit zostanie wypełniony automatycznie i wysłany także za pośrednictwem platformy internetowej. Oczywiście wszystko możesz skontrolować i skorygować. Bez wychodzenia z domu i odwiedzania urzędów, czego nikt z nas nie lubi robić. Ułatw sobie życie i poznaj program e-pity.pl, który jest sprawdzony i certyfikowany. Twoje dane będą bezpieczne! Co jest trzeba wiedzieć?

Program PIT – jak wypełnić deklarację podatkową online?

Aby rozpocząć wypełnianie naszej deklaracji PIT online musimy wejść na stronę e-pity.pl. Na stronie wyświetli nam się menu główne, z którego możemy przejść do wybranej sekcji. 

Pierwsza opcja to „Kreator PIT za 2019 roku”. W tej sekcji wszystko zostanie wypełnione za nas automatycznie. Podajemy tylko kilka odpowiedzi na pytania, a resztę robi za nas program. Za pomocą tego rozwiązania wypełnimy takie PIT-y, jak: 28, 36 i 36L, 37, 38 i 39 z załącznikami. Jest to najprostsza i najszybsza opcja. Nie musimy się martwić o żadne błędy – wszystko możemy ręcznie skorygować.

Druga sekcja dotyczy aktywnych deklaracji, czyli tych, które zostały wypełnione i wysłane. Te dokumenty możemy sprawdzić z poziomu aplikacji na nasz komputer. Dlatego też wymagane jest pobranie jej na urządzenie. Dostępne w niej są wszystkie wymienione wcześniej PIT-y oraz ZAP-3, NIP-7, PIT-16 i 16A oraz PIT-OP. Całą dostępną listę możemy sprawdzić na stronię.

Kolejny dział to „Moje deklaracje za 2019 roku”. Tutaj wyświetli nam się wypełniona deklaracja tuż po jej wysłaniu. Jeśli jeszcze jej nie mamy, dostępna jest ta z roku 2018. Dostęp jest prosty i szybki z poziomu przeglądarki internetowej.

Ostatnia sekcja to „Dysk E-PITY”. To bardzo ciekawe i ułatwiające życie rozwiązanie. Nie mamy co prawda obowiązku z niego skorzystać, jednak jest to jak najbardziej zalecane. Służy nam ono do przechowywania wszelkich danych w tak zwanej „chmurze”. Nasze  wirtualne archiwum chroni wszelką dokumentację przed utraceniem.

 Tym sposobem łatwo i szybko prześlemy wszelkie dostępne deklaracje w bezpieczne miejsce, gdzie nie zostaną one zagubione lub przejęte przez niepowołane ręce.

PIT online – szybkość, prostota i wygoda

Jak widać cała strona internetowa e-pity jest bardzo czytelna i prosta w obsłudze. Wszystkie podjęte kroki są intuicyjne, a informacje podane jasno. Nikt nie będzie miał problemu z obsługą poszczególnych elementów. 

Co więcej, już dziś możemy wypełnić deklarację podatkową za 2019 rok! Wypełniając odpowiednie okienka będziemy przygotowanie na wysłanie PIT w styczniu. Warto zrobić to już teraz, aby nie zapomnieć i obudzić się, gdy będzie już za późno! Dlatego przygotujmy wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć spokój z początkiem roku. 

Coroczne wypełnianie rozliczenia podatkowego nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy, gdyż zwykle nie jesteśmy pewni, czy wszystko dobrze zaznaczyliśmy oraz ujęliśmy wszelkie ulgi. Spokojnie, z programem PIT nic nie przeoczymy i zostaniemy dokładnie poinstruowani, co powinniśmy zawrzeć w naszej deklaracji.