Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Jak zorganizować przeprowadzkę?

18 grudnia 2019 organizacja przeprowadzki

Zmiana miejsca zamieszkania to zazwyczaj poważny krok w życiu każdego z nas. Zwłaszcza jeśli zdążyliśmy już uwić sobie przytulne gniazdko, przeprowadzka to niemałe przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne. Jak sobie z nim poradzić?

1. Przygotowanie do przeprowadzki

2. Przemyślane pakowanie

Zwłaszcza duże miasta to trudny teren na przeprowadzki. Warszawa oferuje mnóstwo możliwości, ale nierzadko wiąże się to z koniecznością zmiany miejsca zamieszkania, aby ułatwić sobie codzienną podróż do pracy albo pogodzić życia prywatnego z zawodowym. Jednak przeprowadzka w dużej metropolii wymaga specjalnego planu i działania krok po kroku.

Przygotowanie do przeprowadzki

Pierwszy krok do przeniesienia się do nowego lokum zaczyna się długo przed zapakowaniem naszych rzeczy do samochodu. Aby w miarę sprawnie przetransportować wszystkie meble, ubrania i inne przedmioty, należy je dobrze spakować. W tym celu niezawodne będą wszelkiego rodzaju pudła i kartony. Jeżeli nie mamy ich w podorędziu, można zaopatrzyć się w specjalne kartony do przeprowadzki w marketach budowlanych lub w internecie. Sporym ułatwieniem jest opisanie zawartości każdego opakowania. W wersji dla oszczędnych, warto wybrać się do kilku pobliskich sklepów, gdzie po codziennej dostawie często zostaje na zapleczu sporo kartonów, którym możemy nadać drugie życie. Jeszcze zanim zaczniemy właściwe pakowanie lub w jego trakcie, dobrze prowadzić na osobnej kartce spis rzeczy, które przygotowujemy do transportu. Ułatwi to późniejsze ogarnięcie wszystkich pudeł i opakowań. Delikatne przedmioty zabezpieczmy folią bąbelkową lub chociaż owińmy w gazety, zanim wylądują w pojeździe.

Przemyślane pakowanie

Jeśli mamy własny samochód, można oczywiście przewozić kolejne porcje paczek. Jednak jest to żmudny proces, który wymaga czasu i energii, zwłaszcza jeśli mieszkamy na piętrze. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się firmy, które oferują profesjonalne przeprowadzki. Warszawa dla przykładu jest na tyle dużym miastem, gdzie mieszkańcy często zmieniają adres, dlatego rynek firm przeprowadzkowych jest tutaj bardzo rozbudowany. Profesjonaliści posiadają zazwyczaj duży samochód dostawczy, w którym zmieszczą się nawet największe meble, a pracownicy pomogą nam z przeniesieniem rzeczy do nowego mieszkania. Ważny jest przemyślany załadunek zarówno własnego auta, jak i pojazdu firmy od przeprowadzek. Najlepiej pakować kartony według kolejnych pomieszczeń, aby łatwiej można było bezkolizyjnie rozładować wszystkie przedmioty w miejscu docelowym. Pamiętajmy też, że przeprowadzka do doskonała okazja do selekcji rzeczy niepotrzebnych, których być może nie warto zabierać z sobą w nowe cztery kąty.

Redakcja Fachowcy360

Redakcja Fachowcy 360 to zespół wybitnych ekspertów z różnych dziedzin, z pasją do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nasza redakcja składa się z profesjonalistów o wieloletnim doświadczeniu w obszarach zdrowia, projektowania wnętrz, motoryzacji, biznesu, rozrywki i technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

grób
przeciwpożarowe wyłączniki prądu
Zgon w domu

Jesteś zainteresowany reklamą?

Zgon w domu