Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

Meble z nóżkami
Dom

Meble z nóżkami – czy warto je kupować? Zobacz zalety!

Meble wykończone nóżkami są obecnie wybierane bardzo często. Co decyduje o ich popularności? Sprawdź ich główne zalety!

Różnorodne nóżki meblowe mogą nadać meblom nie tylko efektowny wygląd, ale również spełniają one funkcje praktyczne. Zobacz, dlatego warto zdecydować się na meble na nóżkach lub zamontować je do już używanych mebli w swoim domu.

Meble na nóżkach optycznie powiększają wnętrza

Jednym z największych atutów mebli na nóżkach jest fakt, że potrafią one optycznie powiększać nawet bardzo małe wnętrza.

Zwłaszcza wysokie nóżki meblowe powodują, że pod meblem widoczna jest podłoga, dlatego też uzyskuje się wtedy efekt powiększenia wnętrza, które jest dość małe i może dawać klaustrofobiczne wrażenie.

Wobec tego do małych pokojów polecane są różnego rodzaju meble na nóżkach, między innymi kanapy, fotele, regały czy szafki, ponieważ w tym przypadku pomieszczenie będzie prezentowało się na jeszcze większe.

Warto też wskazać, że analogiczny efekt można uzyskać wtedy, gdy zastosuje się meble podwieszane do ścian.

Nóżki meblowe nadają wnętrzom elegancki wygląd

Poza optycznym powiększeniem wnętrza nóżki meblowe mogą również sprawić, że pomieszczenia będą prezentowały się na eleganckie i gustowne.

Meble na nóżkach wyróżniają się dystyngowanym charakterem i świetnie wyglądają zarówno w aranżacjach o nowoczesnym, jak i klasycznym stylu, co powoduje, że można wpasować je w każdą aranżację.

Gdy zdecydujesz się na meble wykończone nóżkami, Twój salon czy sypialnia mogą stać się bardzo efektowne i natychmiast uzyskają oryginalny charakter.

Łatwe sprzątanie przy meblach z nóżkami

Nie można też zapominać o kwestiach praktycznych, ponieważ nóżki meblowe mogą sprawić, że sprzątanie w pomieszczeniu będzie jeszcze łatwiejsze.

Dzięki temu, że w meblach znajdują się nóżki, można łatwo odkurzać i wyciągać spod nich zanieczyszczenia, co powoduje, że pomieszczenie jest czystsze. To powoduje, że są one również doskonałym wyborem dla alergików, którzy są uczuleni na kurz, dlatego muszą stale dbać o czystość w swoim domu.

Wybierając meble wyposażone w nóżki meblowe, można zatem łatwiej zadbać o czystość w swoim domu i zaoszczędzić swój czas na czasochłonnym przesuwaniu mebli, aby wyczyścić przestrzeń znajdującą się za nimi lub pod nimi.

Wobec tego nóżki meblowe mają mnóstwo zalet. Gdy zastanawiasz się, jakie meble zakupić, warto pomyśleć właśnie o tych wykończonych nóżkami, ponieważ razem z nimi Twój dom może wyglądać nie tylko piękniej, ale również będzie optycznie powiększony i łatwiejszy w sprzątaniu!