Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

Dom

Piec klasy 5, czyli ekologiczne urządzenia dla każdego

Ekologia jest bardzo ważna w życiu każdego z nas. Jeśli nie będzie odpowiednio dbać o planetę, nie wiadomo, w jakich czasach przyjdzie żyć naszym dzieciom, nie mówiąc nawet o wnukach. Na szczęście dziś mamy większą wiedzę na temat środowiska i jego ochrony. Jeśli więc zależy Ci na tym, by obniżyć rachunki za ogrzewanie i zrobić coś dobrego dla świata, warto zainwestować w piec klasy 5.

Przygotowaliśmy na temat tych urządzeń krótki materiał, który pozwoli Ci znaleźć wiele odpowiedzi na najczęstsze pytania. Zobacz, co mamy do zaoferowania i pamiętaj, że w razie wątpliwości, zawsze możesz skontaktować się z producentem lub dystrybutorem, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję zakupową.

Czy można otrzymać dofinansowanie?

Chyba nie trzeba śledzić branży, by wiedzieć, że piec klasy 5 (zwłaszcza jeśli posiada podajnik i wiele innowacyjnych akcesoriów) to stosunkowo duży wydatek. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z takimi kosztami. Na szczęście przychodzą nam dofinansowania, które pozwalają na częściowe finansowanie urządzeń ekologicznych. Możesz więc skorzystać z tej opcji, ponieważ kwestie papierologi nie są wcale tak skomplikowane, jak pozornie mogą się wydawać.

Jak wybrać odpowiedni model?

Piec klasy 5 powinien być dostosowany do metrażu obiektu, w którym będzie eksploatowany. Dlaczego? Ponieważ jeśli jego efektywność będzie zbyt mała, po prostu urządzenie będzie działać na pełnych obrotach i w dalszym ciągu nie spełni naszych oczekiwań. Nam będzie zimno, a piec ulegnie przyspieszonemu procesowi wyeksploatowania. Kiedy z kolei będzie zbyt mocny, żeby rozgrzać go do odpowiedniej temperatury, będziemy musieli wykorzystać dużo więcej opału, a nie wykorzystamy większości jego potencjału, co z kolei będzie prowadzić do podwyższenia rachunków. Na szczęście renomowani producenci oferują nam informacje dotyczące preferencji obiektów, w których piece o określonej mocy sprawdzają się najlepiej.

Gdzie szukać kotłów klasy 5?

Na rynku jest wielu producentów, którzy posiadają w swojej ofercie piec klasy 5. Czy każda konstrukcja jest sobie równa? Oczywiście nie. Należy zatem zwrócić szczególną uwagę na to, czy marka cieszy się prestiżem na rynku i uznawana jest za wysokiej jakości producenta systemów grzewczych, czy raczej pozostawia wiele do życzenia. Jak to zrobić? Przede wszystkim weryfikując certyfikaty jakości wystawiane przez niezależne laboratoria i branżowe nagrody. Pamiętaj, że spełnienie norm i standardów UE nie jest wyznacznikiem jakości, gdyż każdy piec klasy 5 musi je spełniać, jeśli ma trafić do obiegu.