Żyjemy w czasach, w których możemy już śmiało powiedzieć, że telefony „przyrosły” nam do ręki. Nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez smartfona. A ikonka sygnalizująca bliskie rozładowanie baterii potrafi realnie przerazić niejedną osobę. Czy jest w tym coś dziwnego? Wydaje się, że nie. Od kilku lat rozwój w dziedzinie technologii poszedł znacząco do przodu. Również status materialny wielu z nas podniósł się. Dlatego widok dziesiątek ludzi na ulicach, wpatrujących się w swoje urządzenia mobilne, nie jest już niczym nowym ani zaskakującym. Nie ma co ukrywać, że polubiliśmy towarzystwo tych małych (a czasami jednak całkiem dużych) urządzeń. Dzięki nim mamy stały kontakt ze światem. Możemy umówić się na spotkanie z przyjaciółmi w dowolnej chwili. A także sprawdzić najświeższe wiadomości z kraju i ze świata. Możemy zagrać w ulubione gry i zadzwonić do rodziny. To wszystko oferują nam współcześnie smartfony.
Pęknięta szybka w telefonie – co zrobić?
Patrząc na ich ceny, często wcale nie należące do najniższych, każdy z nas w jakiś sposób martwi się tym, co może się stać, kiedy nasz telefon nam, na przykład, upadnie na ziemię. Pół biedy, jeśli będzie to podłoga w salonie, gdzie leży miękki dywan. Gorzej, gdy mówimy o chodniku na ulicy. Nasz umysł zaczyna panikować już na samą myśl o takim nieprzyjemnym wydarzeniu. Jeśli więc po zderzeniu z betonem, ukaże nam się pęknięta szybka w telefonie. Co zrobić w takiej sytuacji?
Folia lub szkło ochronne
Przede wszystkim, dobrze jest pomyśleć o takich wypadkach losowych tuż przed, lub po kupnie nowego telefonu. Kiedy już zdecydujemy się na konkretny model, dobrze jest działać w myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć” – tak, znajduje ona również zastosowanie kiedy mowa o smartfonach. Gdy więc trzymamy już w dłoni nasze nowe urządzenie, powinniśmy niezwłocznie zaopatrzyć się w folię lub szkło ochronne na ekran oraz specjalne etui, które pomoże nam chronić telefon przed takimi niespodziewanymi i nieprzyjemnymi sytuacjami, jak przytoczona wcześniej. Każdy z nas użytkuje telefon inaczej, stąd, znając własne preferencje, musimy zdecydować, czy lepsza dla naszego ekranu będzie cienka folia (chroni przed zarysowaniem ekranu), czy też może twarde szkło, które bez problemu powinno ochronić ekran smartfona przy ewentualnym upadkiem i zabezpieczyć go przed pęknięciem.
Dedykowane etui
To samo dotyczy dedykowanego etui. Zakładane najczęściej na tył urządzenia (dostępne są również etui zakładane na cały telefon – tak zwane portfele), pomagają chronić cały jego korpus. I chociaż obecnie niemal każdy telefon to jedna, zwarta bryła, której nie da się tak po prostu zdemontować i dostać się do baterii, to wciąż można uszkodzić telefon przy upadku, po którym urządzenie być może nie będzie chciało się ponownie uruchomić.