Strona główna
Rozrywka
Tutaj jesteś

Co można zwiedzić w Pradze

24 maja 2019


Nie da się ukryć, że Praga to bardzo piękne miasto. Kto tam był, ten doskonale o tym wie i zapewne jeszcze nie raz odwiedzi to miejsce. Kiedy jest się w podróży, czuje się charakterystyczny luz, który wiąże się z atmosferą otaczającą stolicę Czech. Co można zwiedzić w Pradze?

Co można zwiedzić w Pradze?

Co można zwiedzić w PradzeLudzi, którzy są z książkami za pan brat, na pewno ucieszy to, że czeska Praga pełna jest nawiązań do literatury. Do tego stopnia, że w roku 2014 Praga została Miastem Literatury UNESCO. Żyli/żyją tutaj tacy pisarze jak Franz Kafka, Gustav Meyrink, Bohumil Hrabal, Milan Kundera, Jaroslav Hašek czy Ota Pavel.

Jeśli chodzi o zabytki, to miejscem, które zdecydowanie warto zwiedzić, są Hradczany oraz Katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha, choć oczywiście nie tylko. Ale tak jak „dzielnica królów” robi niezwykłe wrażenie, tak wspomniana gotycka katedra, należąca do tej właśnie dzielnicy, oddziałuje we wcale nie mniejszy sposób. I z zewnątrz, i w środku prezentuje się monumentalnie. Ciężko nie zatrzymać się choć na chwilę, żeby docenić tę okazałość i pomedytować w ciszy. Tutaj też mieści się Złota uliczka, gdzie można podziwiać bardzo nietypową architekturę. Swoje dzieła pisał tam Franz Kafka.

Most Karola w Pradze

Inne zabytki to Most Karola ciągnący się w poprzek rzeki Wełtawy. Wbrew pozorom jest on jedną z większych atrakcji turystycznych w Pradze. Nie mniej ciekawym miejscem turystycznym jest… Ściana Johna Lennona. Doceni ją zwłaszcza młodzież o idealistycznych ideałach. Wachlarz barw, które widać na murze, jest nieskończony. Tak jak ilość pacyfistycznych tekstów takich jak: „War is over”. W dodatku na starych graffiti powstają nowe, choć zwykle o podobnej tematyce. Grzechem jest tam nie pójść i nie zrobić sobie pamiątkowego zdjęcia.

To, co można zwiedzić w Pradze, to jeszcze moc bibliotek, muzeów czy teatrów. Ot, choćby Muzeum Franza Kafki jest jednym z miejsc, które warto odwiedzić. Tuż przed nim znajduje się dość frapująca rzeźba, która prawdopodobnie wiąże się z czeską skłonnością do trunków takich jak piwo. Ale może to tylko nadinterpretacja? Co do reszty muzeów, to każdy znajdzie coś dla siebie.

Dlaczego warto pojechać do Czech?

Osoby ze skłonnością do depresji powinny często odwiedzać Pragę z kilku względów: 1) różnice w języku polskim i czeskim są często całkiem zabawne, a jak wiadomo śmiech odstresowuje, 2) niejaki Ota Pavel, prażanin urodzony i zmarły w tym mieście, napisał piękną, dodającą otuchy książkę „Śmierć pięknych saren”, 3) kultura kawiarniana nie jest tu też bez znaczenia, 4) biorąc tu swą drugą połówkę można przeżyć renesans swojej miłości, 5) po prostu – Praga to bardzo urocze miejsce. Pozostaje więc zaplanować swój wyjazd do stolicy Czech i być pewnym, że przyjedzie się z powrotem nowym człowiekiem z mnóstwem pozytywnych przeżyć. Inaczej być nie może.

Redakcja Fachowcy360

Redakcja Fachowcy 360 to zespół wybitnych ekspertów z różnych dziedzin, z pasją do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nasza redakcja składa się z profesjonalistów o wieloletnim doświadczeniu w obszarach zdrowia, projektowania wnętrz, motoryzacji, biznesu, rozrywki i technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

ciekawe miejsca w polsce

Ciekawe miejsca w Polsce

26 czerwca 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?