Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

Kredyt na samochód używany
Biznes i finanse

Kredyt na samochód używany

Jeszcze trzydzieści lat temu zakup samochodu był dla przeciętnego Polaka prawdziwym wyzwaniem. Aby kupić nowy samochód od producenta trzeba było zapisać się w kolejce i odczekać nierzadko kilka lat. Co ciekawe, przez ten czas musieliśmy już spłacać raty pomimo tego, że naszego samochodu nie widzieliśmy jeszcze nawet na oczy. Co ciekawe samochody nowe były też dostępne praktycznie od ręki na rynku wtórnym, jednak ich ceny paradoksalnie były znacznie wyższe niż w przypadku zakupu samochodu z fabryki. Trzeba przyznać, że szczęśliwi powinni być ci, co tych czasów nie pamiętają.

Zakup nowego samochodu

Obecnie zakup samochodu jest na szczęście znacznie łatwiejszy. Sytuacja jest banalnie prosta, gdy interesuje nas samochód nowy. Wówczas wystarczy zazwyczaj nawet jedna wizyta u dealera na dopięcie wszystkich formalności. Dealerzy posiadają umowy o współpracy z różnymi bankami, których przedstawiciele są obecni na miejscu, czyli w placówce dealerskiej. Wystarczy skonfigurować swój wymarzony samochód, a wszystkie formalności dotyczące jego sfinansowania możemy załatwić na miejscu, bez potrzeby chodzenia gdziekolwiek. Oczywiście obowiązuje nas tutaj standardowa procedura. Musimy przedstawić zaświadczenie o otrzymywaniu stałych dochodów.

Ponadto bank może sprawdzić na przykład, jak radzimy sobie ze spłatą naszych zobowiązań finansowych, jaka jest nasza historia kredytowa a także ile pieniędzy nam zostaje po odliczeniu standardowych kosztów życia. Jeżeli wynik weryfikacji będzie zgodny z bankowymi procedurami wówczas możemy spodziewać się odpowiedzi pozytywnej. Na miejscu u dealera możemy również załatwić formalności dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia oc. W dzisiejszych czasach sprzedawcy nowych samochodów starają się w jak największym stopniu wychodzić naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów. Dlatego w przypadku, gdy zadeklarujemy stosownie wysoki wkład własny, to rata kredytu nie powinna przesadnie mocno odbić się na naszym budżecie domowym.

Kredyt na samochód używany

Kredyt na samochód używanyJednak czy podobne udogodnienia są dostępne w przypadku, gdy chcemy kupić samochód używany. Wielu dealerów prowadzi również programy sprzedaży samochodów używanych, więc nie pozostaje nic innego, jak zapytać na miejscu o warunki finansowania. Również w przypadku, gdy interesuje nas samochód z rynku wtórnego to nie stoimy na przegranej pozycji. Najlepiej zorientować się w temacie finansowania zakupu samochodu używanego z rynku wtórnego jeszcze przed jego wyborem. W przypadku, gdy interesuje nas kredyt na samochód używany, to pierwszym miejscem, do którego powinniśmy zajrzeć jest oczywiście internet. Dobra internetowa porównywarka kredytów samochodowych pozwoli nam porównać koszty kredytu na nasze potencjalne auto, a także zorientować się w procedurach, których musimy dochować starając się o skredytowanie zakupu samochodu używanego.