Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

Czy światłoczułe soczewki są użyteczne
Zdrowie

Czy światłoczułe soczewki są użyteczne?

Światłoczułe soczewki, w które wyposaża się popularne okulary fotochromowe, to niewątpliwie szkła okularowe o niezwykłych właściwościach i bardzo specyficznym działaniu. Fotochromowe soczewki okularowe jako jedno z największych odkryć nowoczesnej optyki okularowej wywołują zresztą ogromne zainteresowanie, a grono ich użytkowników błyskawicznie rośnie. Czy faktycznie szkła fotochromowe są aż tak atrakcyjnym rozwiązaniem? Jak w praktyce sprawdzają się fotochromy i czy rzeczywiście warto zamontować światłoczułe soczewki w okularach?

Jak działają soczewki fotochromowe?

Soczewki fotochromowe to szkła okularowe zdolne samoczynnie zmieniać intensywność zabarwienia wraz ze zmianą natężenia światła. Znane niemal wszystkim fotochromy zabarwiają się pod wpływem promieniowania UV na wybrany kolor i w ten sposób chronią oczy przed słońcem niczym klasyczne okulary przeciwsłoneczne. Kiedy natężenie światła słonecznego maleje, fotochromowe szkła odzyskują swoją przejrzystość, by w razie potrzeby wraz ze zmianą warunków oświetleniowych znowu zmienić intensywność swojej barwy. Inaczej mówiąc, światłoczułe soczewki mają zalety i funkcjonalności zarówno szkieł korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych, więc użytkownik nie potrzebuje drugiej pary okularów, by chronić się przed silnym słońcem i szkodliwym wpływem promieniowania UV.

Kiedy przydają się okulary fotochromowe?

Fotochromowe szkła wbrew pozorom wcale nie są rozwiązaniem dla wąskiej grupy użytkowników okularów, np. dla kierowców czy sportowców, dla których precyzja i jakość widzenia w każdych warunkach pogodowych jest kluczowa. W praktyce każdego dnia wszyscy ciągle się przemieszczamy i jesteśmy nieustannie narażeni na olśnienie wywołane światłem słonecznym. Bez względu na porę roku i aurę stale też powinniśmy chronić oczy przed negatywnym wpływem różnych rodzajów promieniowania UV. Światłoczułe szkła okularowe są więc w istocie rozwiązaniem niezwykle praktycznym i przydatnym, które rozważyć powinien każdy. Skoro okulary nosimy właśnie po to, by wszystko i w każdej sytuacji dobrze widzieć, trudno o lepsze rozwiązanie niż fotochromowe soczewki okularowe.

Fotochromowe szkła okularowe – czy warto je wybrać?

Zdecydowanie tak! Okulary fotochromowe nie są jedynie modnym gadżetem. Fotochromowe soczewki to genialny wynalazek, który znacząco poprawia jakość i komfort widzenia oraz chroni oczy, o ile mówimy o najnowszej wersji fotochromów i produktach o najwyższym standardzie. Najnowsza generacja światłoczułych szkieł zaprojektowana przez SEIKO, twórcę najbardziej nowatorskich technologii optycznych i producenta soczewek okularowych najwyższej klasy, to soczewki o błyskawicznym tempie zaciemniania i rozjaśniania, wysokiej intensywności zabarwienia oraz maksymalnej niezawodności. Fotochromowe soczewki SEIKO Sensity 2 zmieniają zabarwienie dwa razy szybciej niż szkła fotochromowe starszego typu i reagują na zmianę światła niezależnie od pogody czy klimatu, a ich inny wariant – soczewki SEIKO Sensity Dark zabarwiają się nawet za szybą samochodu. Światłoczułe soczewki SEIKO Sensity dostępne są w kilku twarzowych wariantach kolorystycznych, a poszczególne barwienia dodatkowo poprawiają percepcję barw i kontrast widzenia. Soczewki fotochromowe SEIKO można ponadto uszlachetnić powłoką lustrzaną, aby nadać im jeszcze bardziej oryginalny i modny wygląd. Szkła fotochromowe dzięki innowacjom wykorzystanym przez SEIKO przy ich produkcji nie tylko stały się jeszcze bardziej użyteczne, ale i niezawodne w każdej sytuacji. Trudno o bardziej praktyczny i stylowy wybór.