Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś

Jak ćwiczyć krócej i skuteczniej? Zapisz się na trening EMS!

4 czerwca 2022 trening

O treningach EMS mówi się dzisiaj coraz częściej. Mają one pomagać w uzyskaniu jeszcze lepszych efektów bez konieczności spędzania wielu godzin na aktywności fizycznej. Co warto wiedzieć o EMS? Wyjaśniamy, na czym dokładnie polegają takie treningi, dla kogo będą najlepsze, a także podajemy ich przykładowe ceny.

EMS – na czym polega elektrostymulacja mięśni?

Skrót jak EMS odnosi się do angielskiego wyrażenia Electric Muscle Stimulation, czyli do stymulacji elektrycznej mięśni. To rodzaj procesu używanego początkowo w medycynie i fizjoterapii, a następnie w fitnessie, który polega na generowaniu impulsów elektrycznych i dostarczaniu ich do tkanki mięśniowej.

Obecnie bardzo popularne są treningi EMS, czyli treningi sportowe, które wzbogacone są o elektrostymulację mięśniową. Dzięki niej można sprawić, że mięśnie działają efektywniej, a także dochodzi do spalenia większej ilości kalorii i poprawy metabolizmu. 

Tym, co wyróżnia elektrostymulację mięśni, jest możliwość uzyskania bardzo dobrych wyników bez spędzania długich godzin na siłowni czy na ćwiczeniach fitness. Jedynie 20 minut treningu EMS daje wyniki porównywalne do nawet 2 godzin ruchu, co powoduje, że jest to świetna propozycja dla osób zabieganych i zapracowanych.

Jak przebiegają treningi EMS?

Treningi połączone z elektrostymulacją mięśniową odbywają się z wykorzystaniem specjalistycznego zaplecza w postaci urządzeń EMS. Dzięki niemu można dostarczać wtedy do mięśni odpowiednio dobrane impulsy skorelowane z ćwiczeniami wyświetlanymi na ekranie urządzenia. Wobec tego w trakcie treningów wykonuje się zalecone ćwiczenia, a dostarczane do mięśni impulsy elektryczne wspomagają ich pracę.

Charakterystyczną cechą treningów EMS jest to, że są one treningami personalnymi. Wobec tego program treningowy dobierany jest wtedy indywidualnie do ćwiczącej osoby. Dzięki temu można łatwiej osiągnąć jeszcze lepsze wyniki. 

Ćwiczenia podczas treningów EMS nie są skomplikowane, a także nie wymagają one od osoby ćwiczącej specjalnej kondycji i zdolności. To powoduje, że są one również bardzo dobrym wyborem dla osób, które dopiero chcą rozpocząć treningi. Również mogą one doskonale sprawdzić się dla osób w trakcie rehabilitacji, po urazach, ponieważ nie mają one negatywnego wpływu na stawy.

Treningi EMS – gdzie można się na nie zapisać?

Organizacją treningów EMS zajmuje się obecnie wiele klubów sportowych działających w całym kraju. Warto wybrać taki, który ma duże doświadczenie w treningach i prowadzi treningi personalne dla najlepszych efektów. 

Takie treningi organizowane są również we Wrocławiu, gdzie prowadzi je studio InTime. Dokładne informacje dotyczące jego oferty można uzyskać na stronie: https://www.intime.pl/trening-ems-wroclaw/.

Komu pomoże trening EMS?

Treningi wspierane przez elektrostymulację mięśni mają bardzo szerokie przeznaczenie i mogą być one prowadzone praktycznie przez każdą osobę, która nie ma przeciwwskazań.

Najczęściej treningi EMS polecane są dla osób, które:

 • Chcą zrzucić kilogramy i wymodelować swoją sylwetkę, by wyglądała lepiej,
 • Zadbać o swoją kondycję i ogólny stan zdrowia,
 • Powiększyć masę mięśniową oraz siłę mięśni,
 • Zredukować bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa,
 • Zmniejszyć obrzęki,
 • Prowadzić skuteczniejszą rehabilitację.

Treningi EMS – jakie mają przeciwwskazania?

Warto wskazać, że treningi EMS nie są polecane dla osób, które mają schorzenia serca i układu krążeniowego jak nadciśnienie, choroba wieńcowa, mają wszczepioną zastawkę, rozrusznik serca, a także epilepsję. Również nie powinny korzystać z nich kobiety w ciąży.

Warto również wskazać, że działają kluby sportowe, które umożliwiają przeprowadzenie treningów EMS z dojazdem do klienta z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu.

Cennik treningów EMS – ile kosztują? 

Główną wadą treningów EMS jest ich wysoka cena, gdy porówna się ją z kosztem zwykłego karnetu na siłownię lub cenami ćwiczeń fitness.

Najczęściej jeden trening jest związany z opłatą około 150-200 złotych w zależności od wybranego klubu. Aby zaoszczędzić, warto zdecydować się na wykupienie karnetu, który pozwala na wykonanie serii treningów – dzięki temu mogą być one tańsze.

Jakie efekty dają treningi EMS?

Połączenie ruchu z elektrostymulacją mięśniową pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych efektów i dzięki temu wspiera ćwiczących w skuteczniejszym dążeniu do obranych celów.

Za pomocą treningów EMS prowadzonych regularnie można:

 • Zrzucić kilogramy,
 • Poprawić wygląd swojej sylwetki,
 • Zredukować zwiotczenia skórne i cellulit,
 • Wzmocnić swoje mięśnie i rozbudować je,
 • Polepszyć kondycję,
 • Zredukować bóle pleców,
 • Zmniejszyć obrzęki,

Redakcja Fachowcy360

Redakcja Fachowcy 360 to zespół wybitnych ekspertów z różnych dziedzin, z pasją do dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nasza redakcja składa się z profesjonalistów o wieloletnim doświadczeniu w obszarach zdrowia, projektowania wnętrz, motoryzacji, biznesu, rozrywki i technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

polisa na życie
trening
Czy światłoczułe soczewki są użyteczne

Jesteś zainteresowany reklamą?

Czy światłoczułe soczewki są użyteczne