Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

Zdrowie

Panele do salonu – co warto o nich wiedzieć?

Panele są jednym z najchętniej wybieranych materiałów na posadzkę w salonie, szczególnie ze względu na swój efektowny wygląd, łatwość montażu oraz stosunkowo niską cenę. Za ich wyborem przemawia szereg zalet, które sprawiają, że chętnie dodajemy je do rozmaitych aranżacji. Zobacz, co warto o nich wiedzieć, zanim znajdziesz te idealne.

Panele podłogowe w salonie – dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach na próżno szukać domu, w którym nie znajdziemy choć jednego wnętrza wypełnionego panelami. Nic więc dziwnego, gdyż to uniwersalne rozwiązanie, które zaskakuje szerokimi możliwościami, których na próżno szukać wśród  innych propozycji. Choć prostota montażu może wydawać się podejrzana – nic bardziej mylnego. Wbrew pozorom wcale nie świadczy to problemach z trwałością, czy późniejszym użytkowaniem. To, co przemawia za atutami wyboru paneli podłogowych nad innymi rodzajami posadzek, to głównie sposób realizacji. Nie dość, że przebiega szybko i sprawne  (nie wymaga chociażby oczekiwania na wyschnięcie wylewki, czy kleju), to nie zobowiązuje nas także do wykorzystywania specjalistycznego sprzętu (no może z wyjątkiem urządzenia tnącego, ołówka i miarki).

Panelowy zawrót głowy!

Choć fakt, że tego typu posadzka może być użytkowana praktycznie natychmiast po ułożeniu, może wydawać się największym atutem, jest ich zdecydowanie więcej! Bo jak można nie zwrócić uwagi na ogromny wybór kolorystyki i dostępnych deseni, które sprawiają, że znajdziemy idealne panele podłogowe https://www.bricomarche.pl/podloga-i-plytki/plytki-i-gresy/plytki-podlogowe dla siebie? Bez względu na styl aranżacji, jakim planujemy zainspirować się w naszym salonie, pewne jest, że dzięki panelom dopełnimy charakter wnętrza. W surowych, industrialnych aranżacjach idealnie sprawdzą się te w odcieniu ciemnego dębu z wyraźnymi słojami, natomiast sympatykom lekkiego romantycznego klimatu z pewnością do gustu przypadną te utrzymane w odcieniach bieli i delikatnej szarości.

Aby być w pełni zadowolonym z dokonanego zakupu, warto zwrócić uwagę na klasę użyteczności oraz stopień ścieralności wybranego modelu. Wygląd to jedno, jednak nie sposób pominąć także kwestii pragmatyzmu – to materiał, który jest prosty w pielęgnacji, co doceni każdy zabiegany domownik. Jeśli planujemy intensywne użytkowanie, zdecydowanie lepszą opcją będą propozycje laminowane o dość wysokim współczynniku ścieralności. Dobrej jakości panele to ponadczasowe rozwiązanie, które nie dość, że świetnie się prezentuje, to pomaga kształtować styl miejsca, w którym je umiejscowimy.