Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

Dom i wnętrze

Jaki rodzaj tabletek do zmywarki wybrać?

Ręczne zmywanie naczyń to dla wielu osób prawdziwa udręka i możliwość skorzystania ze zmywarki jest dla nich prawdziwym wybawieniem. Warto jednak pamiętać, że skuteczność czyszczenia naczyń w zmywarce jest ograniczona i w dość dużym stopniu zależy od rodzaju zastosowanych środków czystości. Jakie zatem tabletki do zmywarki wybrać, by czyszczenie naczyń było maksymalnie skuteczne?

Popularne rodzaje tabletek do zmywarek – co możemy kupić?

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów tego typu produktów. Najpopularniejsze z nich to wielofunkcyjne produkty chemiczne, które nie tylko mają radzić sobie z usuwaniem zabrudzeń z powierzchni naczyń, ale także z ich nabłyszczaniem, zmiękczaniem wody, ochroną szkła i zmywarki. Wielofunkcyjne tabletki do zmywarki często opisywane są jako 3w1, 4w1, a nawet 5w1. Oczywiście w sprzedaży znajdziemy również środki jednofunkcyjne, których zadaniem jest jedynie oczyszczenie naczyń z tłuszczu i innych zabrudzeń. Wybierając jednofunkcyjne produkty, zwykle trzeba stosować jednak również inne środki do zmywarek. Potrzebne są środki, które zapobiegną powstawaniu na powierzchni naczyń nieestetycznych osadów, które zmiękczą wodę lub zabezpieczą zmywarkę przed odkładaniem się w jej wnętrzu kamienia i różnego rodzaju osadów.

O czym pamiętać, kupując środki czystości do zmywarki?

Jeśli chcemy zaoszczędzić, nie zawsze powinniśmy sięgać po najtańszy produkt, bo skuteczność jego działania jest zwykle mocno ograniczona. Polecanym przez specjalistów wyborem są wielofunkcyjne tabletki do zmywarki typu All in One, czyli wszystko w jednym. Decydując się na wybór takiego produktu, nie trzeba inwestować dodatkowych środków w zakup preparatów do zmiękczania wody czy walki z zaciekami i nieestetycznymi osadami. Oczywiście skuteczność działania tego typu tabletek do zmywarek jest różna i zanim znajdziemy produkt idealnie dopasowany do własnych potrzeb, zwykle przyjdzie nam troszkę poeksperymentować i sprawdzić przynajmniej kilka różnych ich rodzajów. Na szczęście w sprzedaży, prócz dużych opakowań zbiorczych ze środkami czystości do zmywarek, znajdziemy również ich mniejsze opakowania, co będzie idealnym wyborem do testów.

Jeśli nie chcesz używać wielu różnych produktów, bo zwyczajnie nie masz miejsca do ich przechowywania, tabletki do zmywarki typu All in One będą najlepszym wyborem. Takie środki czystości zawierają w swoim składzie substancje myjące, rozpuszczające tłuszcze, a także środki do zmiękczania wody i nabłyszczania naczyń. Gdy wybierzesz tabletki 4w1 lub 5w1, przy okazji zadbasz również o samą zmywarkę.