Ceny regałów magazynowych są bardzo różne. Dlaczego? Dlatego, że istnieje wiele czynników wpływających na cenę końcową. Część z czynników wynika bezpośrednio z potrzeb i oczekiwań inwestora. Część jest od niego niezależnych.
Jakie czynniki wpływają na ceny regałów paletowych? Na co warto zwrócić uwagę? Zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat.
Rodzaj regałów magazynowych
To pierwszy i najważniejszy czynnik determinujący cenę zakupu systemy regałowego. Jest rzeczą oczywistą, że regały magazynowe statyczne są droższe od rozwiązań dynamicznych. Dodatkowo w każdej z grup można wyróżnić dodatkowe podgrupy, które także różnią się cenami.
Najwyższe ceny płacy inwestorzy zainteresowani rozwiązaniami inteligentnymi. Ale jednocześnie rozwiązania te pozwalają na uzyskiwanie przewag kosztowych w innych obszarach. Doskonałym przykładem jest zmniejszone zapotrzebowanie na personel obsługujący obiekt oraz sprzęt magazynowy.
Układ regałów magazynowych
Wpływ na cenę ma także układ i wielkość systemu regałów paletowych. Dlatego warto wybierać rozwiązania, które stanowią rozsądny kompromis pomiędzy oczekiwaniami a możliwościach finansowymi. Chyba, że dysponuje się nieograniczonym budżetem. Wtedy nie trzeba oszczędzać. Ale zazwyczaj kompromis jest rozwiązaniem najlepszym.
Aby wybrać system regałowy, który zapewni najlepszy stosunek efektywności i jakości operacji do kosztów inwestycji warto skorzystać z porady specjalistów. Na rynku funkcjonuje wiele firm trudniących się doradztwem w tym obszarze.
Koszt montażu regałów magazynowych
Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na cenę końcową jest cena jaką zapłacimy za montaż regałów magazynowych. jest on uzależniony przede wszystkim od wcześniejszych czynników, czyli rodzaju i układu regałów.
Jednak koszt ten można zminimalizować i to wcale nie dzięki zrezygnowaniu z profesjonalnego montażu, a dzięki wykorzystaniu szerokiej oferty usług posprzedażowych.
Zakres obsługi posprzedażowej
Zakres usług posprzedażowych wpływa pozytywnie na poziom kosztów. A przynajmniej może. Dlatego zawsze warto sprawdzić jakie usługi oferuje określony dostawca regałów magazynowych. A jest ich wiele. Do najpopularniejszych należą:
- darmowy transport regałów,
- darmowy montaż regałów,
- bezpłatne przeglądy okresowe,
- komercjalizacja układu regałów magazynowych w przypadku decyzji o zakończeniu użytkowania.
Rynek wtórny
Innym sposobem na minimalizowanie ceny zakupu regałów magazynowych jest korzystanie z oferty rynku wtórnego. Aby to zrobić nie trzeba wcale znać tego rynku. Wystarczy skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy znajdą odpowiednie rozwiązanie.
Firmy specjalizujące się w dostarczaniu używanych regałów nie tylko znajdują odpowiedni sprzęt, ale także sprawdzają jego jakość. A następnie zajmują się fachowym demontażem, transportem i montażem systemu. Powoduje to nie tylko oszczędności finansowe, ale także znacząco zmniejsza pracochłonność po stronie inwestora. Jednocześnie minimalizowane jest ryzyko zakupu niesprawnych regałów oraz uszkodzeń podczas prac demontażowych i montażowych.