Fachowcy360.pl

Wszyscy fachowcy w jednym miejscu

Dobry mikrofon
Komputery i technologie

Dobry mikrofon do nagrywania podcastów, który nie zrujnuje Twojej kieszeni!

Nagrywanie podcastów to w ostatnich latach coraz popularniejsza metoda przekazywania informacji. W czasach, gdy internetowych czytelników z roku na rok zostaje coraz mniej, podcasty nieustannie przyciągają nowych słuchaczy i twórców. Olbrzymim plusem tej formy przekazywania treści jest to, że prowadzić ją może niemal każdy – wystarczy dobry mikrofon. Gdzie szukać porządnego mikrofonu do podcastów w dobrej cenie? Odpowiadamy!

Pojemnościowy czy dynamiczny, pierwszy wybór na drodze do idealnego mikrofonu!

Przed zakupem mikrofonu musimy możliwie precyzyjnie określić to, w jakich warunkach i do czego będziemy go używać. Skoro czytasz ten poradnik, to najprawdopodobniej nie możesz sobie jeszcze pozwolić na domowe studio do nagrywania z prawdziwego zdarzenia, musisz więc wybrać sprzęt, który poradzi sobie z hałasami tła i wszystkim, co może się zdarzyć w trakcie ‘nagrywki’. Do podcastingu w domowych warunkach zdecydowanie lepiej jest wybrać mikrofon dynamiczny, szczególnie jeżeli do tej pory nie miałeś/aś do czynienia z tego rodzaju sprzętem nagrywającym.

W przeciwieństwie do mikrofonów pojemnościowych te dynamiczne wykazują się większą odpornością na uszkodzenia i wilgoć, a ponadto ich specyfika czułości sprawi, że najprawdopodobniej nie wyłapią niepożądanych szumów czy hałasów z pokoju obok, które mogą wystąpić w domowych warunkach.

Stosunek ceny do jakości, czyli złoty środek, którego potrzebujesz

Skoro już wiemy, jakiego rodzaju mikrofonu powinniśmy szukać, stawiając pierwsze kroki na drodze do udanego podcastingu, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie marki mogą zaoferować nam mikrofony spełniające te wymogi. Osobom, które pierwsze doświadczenia z nagrywaniem mają już za sobą, na myśl przyjdą z pewnością od razu mikrofony australijskiej firmy Røde. Mikrofon Rode to bezpieczny wybór nie tylko dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji nagrywać, ale także dla zaawansowanych podcasterów.

Rode to jakość budowana przez ponad pół wieku, dlatego możesz mieć pewność, że wybierając sprzęt tej marki, nie kupujesz byle czego. Świetny stosunek ceny do jakości sprawia, że nawet tani mikrofon Rode za zaledwie kilkaset złotych, sprawdzi się doskonale do nagrywania treści w poza studyjnych warunkach. Poza samą jakością rejestrowanego dźwięku, urządzenia australijskiego producenta gwarantują wysoką wytrzymałość, co zdecydowanie przydaje się podczas podróży z mikrofonem np. w celu nagrania wywiadu czy relacji z eventu.